-  


Avrupa Birliği
Medya
Söyleşi
Araştırmalar
Galeriler
Yazarlar
Tüketici Hakları
Yaşam Çizgileri
Kültür-Sanat
Aujourd'hui la Turquie

Halkın Sesi

 
"Fransız Sineması"
Cézanne et moi
Bir Danièle Thompson filmi, Başrollerde Guillaume Gallienne ve Guillaume Canet
Emile Zola ve Paul Cézanne’ın uzun soluklu fakat hiç de sıradan olmayan arkadaşlıkları Thompson’ın filminin konusu. (…) Devamını okumak için tıklayınız. Mireille Sadège

_
"Cézanne et moi", Mireille Sadège'in Sineması. "Bir Danièle Thompson filmi, Başrollerde Guillaume Gallienne ve Guillaume Canet"  (…) okumak için tıklayınız.
"Yazarın Not Defteri", BizimAvrupa Diyor ki "Bir Hüseyin Latif Kitabı daha... Hüseyin Latif’in çeşitli dönemlerde yazıp kütüphanesinin raflarında unuttuğu not defterlerinden derlediği, gerçek yaşamıyla düşsel dünyasını birleştiren hikayeler içerisinde hikayelerin toplandığı bu kitabını okurken (...)"  (…) okumak için tıklayınız.
"Yiğit Okur’u okumak", Hüseyin Latif'in yazısı. "(...) kendimi büyük bir oyunun oynandığı tiyatroda, ikinci sırada oturan oyun meraklısı müdavim bir seyirci gibi görüyorum."  (…) okumak için tıklayınız.
"Mine Sanat Galerisi’nde Yetişkinler için Peekaboo", Sırma Parman'ın yazısı. "Alıştığımız şekliyle insanlık tarihi, gerçek olanın ne olduğundan öte, esasen bir gerçekliğin kabulüyle başlar"  (…) okumak için tıklayınız.
"Söyleyebileceğimi bilmiyordum", Müyesser Saka'nın yazısı. "Hayallerim vardı, hep kendime sakladım. Gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin hiç önemi yoktu. Hayallerimi söyleyebileceğimi bilmiyordum."  (…) okumak için tıklayınız.
"Sevginin Mutluluğu, Gönlüm İçin", Metin Birkan Yıldırım'ın şiiri "Bir coşku sarıyor benliğimi / Dinleyince o sevgi sözlerini / Öpmek istiyorum usulca / Sevgi bakışlarıyla dolu gözlerini"  (…) okumak için tıklayınız.
Google
Başyazı
Yiğit Okur’u okumak
(...) kendimi büyük bir oyunun oynandığı tiyatroda, ikinci sırada oturan oyun meraklısı müdavim bir seyirci gibi görüyorum.
ki aydır, elimde bu iki kitapla birlikte dolaşıyorum
Aslında yazımın başlığı “Yaşama Bakarken bir Le Monde, bir Cumhuriyet Verir misin?” olmalıydı.
İlkin Buralardan Geçerken, Yaşam ve Oyun’u okudum.
Ardından Notre Dame de Sion Lisesi’nin konser salonundaki konferansında izledim ve hemen ilk romanı olan Hulki Bey ve Arkadaşları’nı okudum.
 (…) Devamını okumak için tıklayınız. Hüseyin Latif


Bizimavrupa Yayınları
İki A Dağıtım
_
Bizimavrupa'ya reklam vermek için tıklayınız...
_
Şiir Köşesi
Prof. Dr. Metin Birkan Yıldırım
Bitmemiş Hikayeler?
Bizimavrupa Yayınları
İki A Dağıtım
Bir Hüseyin Latif kitabı. (...) Biraz önce içtiği üç kadeh kırmızı şarap onun üç kadeh beyazıyla buluştuğundaki birliktelik şimdi, artık yok.
_
 Bizimle çalışmak ister misiniz?
    Başvuru formu için tıklayınız...
_
Bizim Avrupa'ya abone olmak
için e-mail adresinizi yazınız.
__
Bizim Avrupa Yayıncılık
Tel:0 216 550 22 50


Hüseyin Latif, Bizimavrupa Yayınları


MedyaLink   Bize yazmak için   Telefon Rehberi   Cinéma Français   Radyo
  Üniversiteler   Galeriler   Yazarlar   Yaşam Çizgileri   Haber Arşivi

İstanbul Düşerken
Sipariş için: alaturquie@gmail.com / 0 216 550 22 50
Giris - 44